Kursy i szkolenia kwalifikowanej pierwszej pomocy - Poznań

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Program kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Organizowany przez nas kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy skierowany jest do strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy chcą uzyskać uprawnienia i tytuł ratownika. Po zdaniu egzaminu słuchacz zostaje uprawiony do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zgodnie z przepisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy nie należy mylić z ratownikiem medycznym. Tytuł ratownika KPP to najwyższe uprawnienie z zakresu pierwszej pomocy, jakie może uzyskać osoba, która nie posiada wykształcenia medycznego.

Kwalifikowana pierwsza pomoc dla klientów z całej Wielkopolski

Nasze kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy dostępne są na terenie całej Wielkopolski. Poznań, Leszno, Śrem, Jarocin, Luboń, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Września, Swarzędz, Środa Wielkopolska, Gostyń – to tylko niektóre z miast, których mieszkańcy mogą skorzystać z naszej oferty.

Zajmujemy się również organizowaniem szkoleń wyjazdowych. Zajęcia przeprowadzone na terenie danej instytucji to duże ułatwienie dla kursantów. Słuchacze oszczędzają w ten sposób czas, jaki musieliby przeznaczyć na dojazdy do ośrodka szkoleniowego.

Cel i zakres tematyczny kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy

Celem szkolenia jest przygotowanie kursantów do realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego podczas akcji ratowniczych. Zajęcia dzielą się na część teoretyczną oraz praktyczną. W ich trakcie przyszli ratownicy zapoznają się z takimi zagadnieniami, jak:

Podczas szkolenia kursanci nabędą także kwalifikacje i umiejętności z zakresu obsługi sprzętu medycznego, na przykład:

Szkolenie obejmuje również aspekty psychologiczne, motywacyjne, takie jak kształtowanie postaw etycznych i moralnych w stosunku do poszkodowanego oraz poczucia odpowiedzialności za jakość udzielanej pomocy i prowadzonej akcji ratowniczej.

Doświadczona kadra dydaktyczna LO&CON

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadzony jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych szkoleniowców. Ich wieloletnie doświadczenie pedagogiczne pozwala im prowadzić zajęcia w sposób przystępny oraz zrozumiały. To prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie. Kwalifikowana pierwsza pomoc nie ma przed nimi żadnych tajemnic!

Kto może się zapisać na kurs KPP?

Na organizowany przez nas kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy mogą się zapisać: