Kursy i szkolenia na wózki widłowe - Poznań

Kursy na wózki widłowe

W ofercie firmy LO&CON Ośrodek Kształcenia Kursowego znajduje się między innymi kurs na wózki widłowe. Organizowane przez nas szkolenia zawodowe prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie pedagogiczne, dzięki czemu zajęcia prowadzone są w sposób przystępny i zrozumiały. Nasi pracownicy to profesjonaliści, którzy chętnie dzielą się z kursantami swoją wiedzą i umiejętnościami.

Kurs operatora wózka widłowego dostępny jest na terenie całej Wielkopolski. Swoje usługi kierujemy między innymi do mieszkańców Poznania, Leszna, Śremu, Swarzędza, Grodziska Wielkopolskiego, Gostynia, Kościana, Środy Wielkopolskiej, Jarocina, Lubonia, Wrześni.

Zajmujemy się także organizacją szkoleń wyjazdowych. Szybki kurs na wózki widłowe możemy przeprowadzić na przykład w siedzibie Państwa firmy czy instytucji.

Cel kursu na wózki widłowe

Celem naszego szkolenia jest przygotowanie kursanta do samodzielnej obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym. Uczestnicy poznają zasady funkcjonowania tego typu pojazdów. Nabędą też praktyczne umiejętności z zakresu bezpiecznej wymiany butli gazowych.

Kurs na wózki elektryczne podzielony jest na część teoretyczną oraz praktyczną. Podczas zajęć słuchacze zapoznają się z takimi zagadnieniami jak:

Jeżeli firma, w której pracujesz wymaga uprawnień na wózek widłowy to oferta naszej firmy jest skierowana właśnie dla Ciebie! Podczas zajęć kursant pozna rodzaje oraz budowę instalacji gazowych stosowanych w wózkach widłowych. Nasz instruktor przeprowadzi dla Państwa pokaz bezpiecznej wymiany butli, zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami BHP. Kursant będzie miał także możliwość samodzielnej wymiany pod nadzorem szkoleniowca.

Uprawnienia na wózki widłowe

Uzyskane podczas naszego szkolenia na wózki widłowe uprawnienia i kwalifikacje wydawane są na wszystkie typy wózków jezdniowych:

Po ukończeniu kursu obsługi wózków widłowych otrzymają Państwo także uprawnienia na wymianę butli gazowej na propan-butan. Zaświadczenie o odbyciu szkolenia jest zgodne ze wzorem MEN.

Kto może zdawać kurs na wózki widłowe?

Na kurs mogą zapisać się osoby, które spełniają następujące wymagania: