Kursy i szkolenia spawalnicze - Poznań

Kursy spawalnicze

Polecamy Państwu profesjonalne kursy spawacza. Z naszej oferty szkoleń zawodowych mogą skorzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni z całej Wielkopolski. Oferta LO&CON skierowana jest do mieszkańców takich miejscowości jak Poznań, Śrem, Swarzędz, Luboń, Leszno, Gostyń, Jarocin, Grodzisk Wielkopolski, Września, Kościan, Środa Wielkopolska. Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdowego kursu spawalniczego w siedzibie Państwa firmy.

Cel kursu spawacza

Celem kursu oferowanego przez LO&CON jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi urządzeń spawalniczych. Podczas szkolenia kursanci dowiedzą się, jak prawidłowo przygotować materiał do spawania. Nabędą umiejętności pozwalające na profesjonalne wykonywanie pachwinowych lub czołowych blach i rur.

Rodzaje kursów spawalniczych

W naszej ofercie znajdują się kursy spawacza na różnych poziomach kwalifikacji:

I. Poziom pierwszy - kurs spawania rur i blach ze stali niestopowych spoinami pachwinowych w procesach spawania:

II. Poziom drugi - obejmuje szkolenie z zakresu spawania blach ze stali niestopowych spoinami czołowymi w procesie spawania:

III. Podstawowy system szkolenia i uprawnienia spawaczy to kurs obejmujący następujące metody spawania stali niestopowych:

Uprawnienia spawacza

Kurs spawalniczy kończy się egzaminem kwalifikacyjnym teoretycznym i praktycznym. Po jego zdaniu kursant otrzymuje:

Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza uznawane jest w krajach Unii Europejskiej.

Wymagania wobec kandydatów na kursy spawalnicze

Na nasze kursy spawalnicze mogą zapisać się osoby spełniające określone wymagania. Przy poziomie pierwszym są to:

Na poziom pierwszy mogą zapisać się osoby, które nie mają żadnego przeszkolenia, a także osoby posiadające już Książkę Spawacza, które chcą poszerzyć swoje uprawnienia spawalnicze.

Na kurs na spawacza na poziomie drugim mogą zapisać się osoby, które ukończyły kurs spawania pierwszego poziomu kwalifikacji i posiadają minimum półroczną praktykę spawalniczą lub osoby, które ukończyły kurs w systemie podstawowym w danej metodzie.

Wyjątkiem jest kurs spawania gazowego 311 (GAS). Mogą się na niego zapisać:

W przypadku podstawowego systemu szkolenia zasady naboru są takie same jak na kursach w systemie modułowym pierwszego poziomu kwalifikacji.